Skip to content

Економічна правда про Податковий кодекс

by admin on August 26th, 2010

В «Економічній правді» за 25.08.10 р. опублікована стаття, присвячена економічному аналізу політичної орієнтації Податкового кодексу.

Натхненно заполітизований автор статті серед іншого відзначає і  тенденцію до зближення податкового та бухгалтерського обліків, та попереджає про відродження звітності з податкових різниць:

«Автори Податкового кодексу, чудово знаючи вади сучасної податкової системи, зваблюють бухгалтерський цех технічно виваженим врегулюванням багатьох існуючих податкових проблем та зближенням систем бухгалтерського і податкового обліків.

Фінансові керівники низки великих та середніх підприємств, ознайомившись з проектом кодексу, вже спокусилися цією принадою.

Головбухів легко зрозуміти: професія за тринадцять років змучилася від намагань подолати методологічну безодню між оподаткуванням та бухгалтерією. А розділ кодексу щодо податку на прибуток містить десяток позицій, за якими визначення фіскальних показників повертається у лоно сучасної бухгалтерської методології.

Втім, радіти бухгалтерам зарано, адже проект передбачає обов’язкове ведення обліку “податкових різниць”. Українські фінансисти вже знайомі з цим феноменом. У 2005 році запровадженню одіозної звітності з податкових різниць завадили лише кадрові перестановки у Мінфіні, спричинені помаранчевою революцією».

http://www.epravda.com.ua/columns/2010/08/25/245875/

From → Дайджест

No comments yet

Leave a Reply

Note: XHTML is allowed. Your email address will never be published.

Subscribe to this comment feed via RSS