Skip to content

Нема експлуатації – нема амортизації

by admin on January 20th, 2017

В листі ДФС 05.01.2017 р. № 76/6/99-99-15-02-02-15 зазаначено наступне:
“Термін «невиробничі основні засоби» означає основні засоби, які не використовуються в господарській діяльності платника податку.
Тобто для цілей оподаткування амортизація основних засобів нараховується у разі їх експлуатації при здійсненні господарської діяльності платника податку.
Отже, в умовах дії Кодексу до 01.01.2017 амортизація на основні засоби, які виведені з експлуатації та не використовуються в господарській діяльності підприємства, у податковому обліку відповідно до п. 138.3 ст. 138 Кодексу не нараховується”.

Зауважимо, що з 2017 року визначення “невиробничих основних засобів” в ПКУ змінено:

“Терміни “невиробничі основні засоби”, “невиробничі нематеріальні активи”означають відповідно основні засоби, нематеріальні активи, не призначені для використання в господарській діяльності платника податку”
Отже тепер в ДФС немає підстав для жорсткої позиції стосовно засобів, які тимчасово не використовуються.

From → НОВИНИ

No comments yet

Leave a Reply

Note: XHTML is allowed. Your email address will never be published.

Subscribe to this comment feed via RSS