Skip to content

Нарешті: “необоротні”, але – запаси

by admin on January 4th, 2018

Три роки зберігається інтрига щодо податкового регламенту операцій з необоротними активами, які утримуються для продажу.
Оскільки ПКУ не виокремлює цю категорію активів, було не зрозуміло, як саме до них слід ставитися при коригуванні фінрезультату та нарахуванні ПДВ. Адже з одного боку, формально кажучи, вони є “необоротними”, а з іншого боку – вони призначені для продажу, тобто фактично є оборотними.

В листі ДФС від 28.12.2017 р. № 3186/6/99-99-15-03-02-15/ІПК підтверджено їхній оборотний статус – такі “необоротні” активи названо ЗАПАСАМИ:

“на вартість необоротних активів, утриманих для продажу (запасів) коригування фінансового результату до оподаткування відповідно до пункту 138.1 та пункту 138.2 статті 138 Кодексу не здійснюється та рядки 1.1.2 та 1.2.2 Додатка Р1 “Різниці” до рядка 03 Р1 Декларації з податку на прибуток підприємств, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 20.10.2015 р. N 897 (у редакції наказу Міністерства фінансів України від 28.04.2017 р. N 467) не заповнюються”.

Звісно, з точки зору суто бухгалтерської такі активи власне запасами не є. Втім аналогія із запасами в певному сенсі є виправданою.

From → НОВИНИ

No comments yet

Leave a Reply

Note: XHTML is allowed. Your email address will never be published.

Subscribe to this comment feed via RSS