Skip to content

Можна, але не можна

by admin on January 4th, 2018

В листі від 29.12.2017 р. № 3209/6/99-99-15-02-02-15/ІПК Державна фіскальна служба України розглянула звернення щодо податкового (звітного) періоду з податку на прибуток підприємств для виробників сільськогосподарської продукції.

Відповідно до п. 137.4 ст. 137 ПКУ, податковий (звітний) період починається з першого календарного дня податкового (звітного) періоду і закінчується останнім календарним днем податкового (звітного) періоду, крім виробників сільськогосподарської продукції, визначеної ст. 209 Кодексу, які можуть обрати річний податковий (звітний) період, який починається з 1 липня минулого звітного року і закінчується 30 червня поточного звітного року.

Але статтю 209 ПКУ відмінено з 2017 року!

Висновок фахівців ДФС:
“з 01.01.2017 р. Кодексом не визначено, яка продукція вважається сільськогосподарською для цілей оподаткування податком на прибуток.
З урахуванням зазначеного з 01.07.2017 р. виробники сільськогосподарської продукції не можуть застосовувати річний податковий (звітний) період, передбачений пп. 137.4.1 п. 137.4 ст. 137 Кодексу, оскільки відсутні критерії сільськогосподарської продукції для цілей оподаткування податком на прибуток“.

Нагадаємо, що нова редакція статті 13 Закону “Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні” передбачає можливість обрання звітного періоду іншого, ніж календарний рік.

From → НОВИНИ

No comments yet

Leave a Reply

Note: XHTML is allowed. Your email address will never be published.

Subscribe to this comment feed via RSS