Skip to content

МСФЗ-облік та МСФЗ-перехід

by admin on January 31st, 2018

М.Казанова в статті “Облікова політика-2018: що потрібно підкоригувати” аналізує вплив нещодавніх змін, внесених до законодавства:

“З 2018 року згідно з ч. 6 ст. 121 Закону про бухоблік після подання першої фінзвітності або консолідованої фінзвітності за МСФЗ підприємство зобов’язане вести бухоблік згідно з обліковою політикою, складеною за міжнародними стандартами.Така вимога наштовхує на думку, що після подання першої МСФЗ-звітності тепер не можна вести бухоблік за П(С)БО, складати на його основі фінзвітність, а потім її трансформувати відповідно до вимог МСФЗ. А це означає, що ті підприємства, які раніше (до 2018 року) звітували за МСФЗ, з 2018 року зобов’язані і вести облік згідно з розробленою за міжнародними стандартами обліковою політикою”.

Щоправда МСФЗ не стандартизують процес (бухобліку), вони стандартизують результат (звітність). Отже поняття “бухоблік за МСФЗ” є доволі умовним. Облік бухгалтер може вести так, як йому зручніше. Головне – досягунти правильного результату.

В статті також коментується сумнозвісний лист Мінфіну від 29.12.2017 р. № 35210-06-5/37175. Автор, як і інші коментатори, не розуміє деякі загадкові тези цього документу:
“Зазначимо, що в листі Мінфін окремо говорить про те, що підприємство складає баланс на 01.01.2018 р. за правилами П(С)БО. До чого це сказано, поки що не зрозуміло. Адже далі в листі зазначається, що перша звітність за МСФЗ повинна містити і баланс на 01.01.2018 р., складений за МСФЗ. І це відповідає вимогам § 6 МСФЗ 1, згідно з яким підприємство повинне скласти звіт про фінансовий стан за МСФЗ (!) на початок періоду на дату переходу на МСФЗ (у нашому випадку — на 01.01.2018 р.).”

Зважаючи на величезну кількість критичних коментарів змісту листа, його авторам слід мабуть подумати про відкликання цього сумнівного документу. Якщо його змісту не розуміють провідні аналітики, то що робити головним бухгалтерам великих підприємств? Цей лист може ввести в оману.
Від Мінфіну не вимагається щось надзвичайне. Треба тільки вказати яка дата є датою переходу на МСФЗ, і вказати на необхідність дотримання відповідних “перехідних” вказівок МСФЗ 1. Тобто в листі має бути лише два речення. І все. Не треба фантазувати, демонструючи власну некомпетентність.

From → Дайджест

No comments yet

Leave a Reply

Note: XHTML is allowed. Your email address will never be published.

Subscribe to this comment feed via RSS