Skip to content

Бухгалтер і Пустота

by admin on April 24th, 2018

Світлана Куртенок в “Професійному бухгалтері” №16 коментує застосування п. 49.2 ПКУ, який встановлює вимогу подання податкової звітності лише у разі наявності показників, які підлягають декларуванню.
Ситуація з податком на прибуток (ПНП) ускладнюється через фінансову звітність:
“Тут фіскали, як вбачається, взагалі не залишають платникам можливості оминути процедуру декларування. У категорії 102.23.02 ЗІР вони начебто й не заперечують, що положення абз. 1 п. 49.2 ПКУ поширюються й на платників податку на прибуток, проте з одним значним нюансом: мають бути відсутні показники для декларування як у самій декларації з ПНП, так і у фінансовій звітності, адже остання відповідно до п. 46.2 ПКУ є додатком та невід’ємною частиною декларації.

Логіка, звичайно, «залізна», проте важко уявити, за яких умов фінансова звітність підприємства не міститиме жодного показника.

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ! У аналогічній ситуації опинилися й неприбуткові установи та організації, фінансова звітність яких теж є частиною звіту про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації. Про це податківці також зазначають у вищезгаданій консультації та у ІПК ГУ ДФС у м. Києві від 13.03.2018 р. № 985/ІПК/26-15-12-03-11.

Отже, для платників податку на прибуток, як і для неприбуткових установ та організацій, процедура звітування вбачається обов’язковою та безальтернативною за будь-яких умов“.

From → Дайджест

No comments yet

Leave a Reply

Note: XHTML is allowed. Your email address will never be published.

Subscribe to this comment feed via RSS