Skip to content

Ремонт за рахунок страхового відшкодування є безоплатно отриманим

by admin on May 30th, 2018

В листі ДФС від 21.05.2018 р. № 2245/6/99-99-15-03-02-15/ІПК розглянуто операцію ремонту за рахунок страхових виплат від страхової компанії, що виплачуються страховою компанією безпосередньо на рахунок виконавця ремонтних робіт.

Висновки податківців наступний:
1.”виплата страховою компанією страхових платежів не є об’єктом оподаткування ПДВ.”,

2.”Власник автомобіля при отриманні послуг із ремонту автомобіля, оплата за які здійснюється страховою компанією, включає до складу податкового кредиту суму ПДВ за такою операцією (на підставі належним чином складеної та зареєстрованої в ЄРПН податкової накладної) та в тому ж звітному (податковому) періоді зобов’язаний визначити податкові зобов’язання з ПДВ на підставі пункту 198.5 статті 198 розділу V ПКУ, оскільки платіж за ремонт автомобіля був сплачений не ним, а страховою компанією, тобто послуга із ремонту автомобіля отримана його власником на безоплатній основі“.

Наш коментар:
Посилання на п.198.5 ПКУ в даному випадку навряд чи обгрунтоване. Адже в операції мова не йде про використання автомобіля в неоподатковуваних операціях або в “негосподарській” діяльності.
Крім того, навряд чи послугу, вартість якою компенсовано страховою компанією, слід вважати безоплатно отриманою. За неї власник автомобіля фактично сплатив у вигляді страхових платежів.
У разі наявності контрактного права на страхове відшкодування, підприємство може відображати відповідні суми за рахунками кредиторської та дебіторської заборгованості. Без визнання витрат.
Якщо за такою операцією фіксується податковий кредит, а з суми страхового відшкодування податкові зобов’язання не нараховуються, то у підприємства може виникнути дохід на відповідну суму.

From → НОВИНИ

No comments yet

Leave a Reply

Note: XHTML is allowed. Your email address will never be published.

Subscribe to this comment feed via RSS