Skip to content

Дослідні зразки і господарська діяльність

by admin on October 31st, 2018

В листі ДФС від 25.10.2018 р. № 4580/6/99-99-15-03-02-15/ІПК розглянуто звернення щодо необхідності коригування податкового кредиту та/або нарахування податкових зобов’язань за операцією зі списання дослідних зразків продукції.

Висновок податківців:
“при списанні дослідних зразків продукції суми ПДВ, які були включені до складу податкового кредиту під час їх виробництва, коригуванню не підлягають.

При цьому податкові зобов’язання з ПДВ відповідно до пункту 198.5 статті 198 розділу V ПКУ підприємством не нараховуються за умови, що вартість таких зразків включається до вартості товарів/послуг, операції з постачання яких є об’єктом оподаткування ПДВ та пов’язані з отриманням доходів”.

Нагадаємо, що відповідно до п.9 ПСБО 8, “підлягають відображенню у складі витрат того звітного періоду, в якому вони були здійснені витрати на дослідження”.
+
Інструкція про застосування Плану рахунків: “На субрахунку 941 “Витрати на дослідження і розробки” ведеться облік витрат, пов’язаних з дослідженнями та розробками”.

Залишилось з’ясувати, чи дебет 94 рахунку, з точки зору фіскалів, включається до “вартості товарів”?

From → НОВИНИ

No comments yet

Leave a Reply

Note: XHTML is allowed. Your email address will never be published.

Subscribe to this comment feed via RSS