Skip to content

Виправлена та уточнююча

by admin on November 21st, 2018

В листі ДФС від 23.10.2018 р. № 4521/6/99-99-15-02-01-15/ІПК пояснюється питання подання фінансової звітності до уточнюючої податкової декларації з податку на прибуток.
Податківці зокрема зазначають:
“У разі виправлення помилок в уточнюючій Декларації платник податку може не подавати фінансову звітність ­повторно за умови, що показники фінансової звітності, що була подана з Декларацією за відповідні звітні періоди, не підлягають виправленню.

<...>

У разі виявлення помилок у фінансовій звітності, яка є додатком ФЗ до Декларації, платник податків повинен подати разом з уточнюючою Декларацією виправлену фінансову звітність. При поданні уточнюючої Декларації у таблиці «Наявність додатків» проставляється позначка про подання додатка ФЗ до Декларації та зазначаються відомості про форми фінансової звітності, які були подані (подаються) до органу ДФС.

Крім цього, згідно з п. 2 Порядку подання фінансової звітності, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28.02.2000 р. № 419, підприємства можуть подавати уточнену фінансову звітність на заміну раніше поданої фінансової звітності за результатами проведення аудиторської перевірки з метою виправлення самостійно виявлених помилок або з інших причин. Подання та оприлюднення уточненої фінансової звітності здійснюються у такому самому порядку, як і фінансової звітності та консолідованої фінансової звітності, що уточнюються”.

Наш коментар: виправлення бухгалтерських помилок регламентовано МСБО 6 та МСБО 8. Цікаво, що в цих стандартах жодного разу не згадується про “уточнену” фінзвітність. Отже адекватний аудитор в жодному разі не погодиться підтвердити таку нестандартизовану звітність. Може саме тому податківці говорять про “виправлену” фінзвітність. В п.20.3 ПСБО 6 йдеться про повторне оприлюднення саме таких звітів.

No comments yet

Leave a Reply

Note: XHTML is allowed. Your email address will never be published.

Subscribe to this comment feed via RSS