Skip to content

Нам туди краще не пхатися

by admin on April 4th, 2019

На кембріджській конференції з питань “сталої” фінансової звітності щодо кліматичних змін виступив Голова Ради з МСБО Ганс Гугерворст. Лейтмотив:
“Я не думаю, що IASB має можливість безпосередньо входити у сферу звітності щодо сталого розвитку. Встановлення стандартів звітності щодо стійкості вимагає знань, яких ми просто не маємо. Більше того, у цій сфері вже діють більш ніж достатньо стандартизаторів”.

IASB вмиває руки?
Отже ротшильдівські ідеї оксфордських юніоністів не на часі.

Докладний аналіз різних систем стандартизації сталої звітності зроблено в статті А.Хомюк “Альтернативна звітність: напрями та перспективи” в Практиці МСФЗ №3/19:

“Зокрема, професор Університету Міссісіпі Дейл Флешер (Dale Flesher) вважає, що у сфері «сталої» звітності постає два запитання:

1) чи мають існувати обов’язкові стандарти для «сталої» звітності;
2) якщо відповідь на перше запитання — «так», то хто повинен розробити й оприлюднити ці стандарти?

Д.Ф.«Я відповідаю „так” на перше запитання. Я підтримую світові стандарти звітності у сфері сталого розвитку. Я менш упевнений у відповіді на друге запитання, але схиляюся до залучення окремого спеціалізованого стандартизатора. Інакше кажучи, я думаю, що Рада зі стандартів фінансового обліку США (FASB) і Рада з МСБО (IASB) не будуть найкращим вибором для цього. Наразі їм не вистачає досвіду у цій сфері, тому цим двом радам слід пройти досить значний шлях навчання. Крім того, хоча обидві установи виконують похвальну роботу зі встановлення стандартів фінансового обліку, я сумніваюся, чи можуть вони зробити те ж саме для нефінансової інформації. Не думаю, що вони можуть бути всім для всіх людей. Та чи будуть стандарти стійкості FASB або IASB настільки авторитетними, як і стандарти, що виходять від спеціалізованого агентства, яке знає проблеми звітності щодо сталого розвитку?

Я би підтримав те, щоб нинішня Рада зі стандартів обліку сталого розвитку (SASB) встановила стандарти, можливо, в поєднанні з Глобальною ініціативою зі звітності (GRI). SASB і GRI мають гарну репутацію серед «звітної» спільноти щодо стабільності. Вони вже володіють досвідом та інформаційною системою, що дозволить легко оприлюднювати стандарти».

From → НОВИНИ

No comments yet

Leave a Reply

Note: XHTML is allowed. Your email address will never be published.

Subscribe to this comment feed via RSS