Skip to content

“Податок на прибуток: штраф, який ви сплачуєте за злочин, що ви є продуктивними та корисними”

by admin on August 12th, 2019

Бухгалтерська фірма Atlas Chartered Accountants розмістила на своїй ФБсторінці саме це гасло з таким коментарем: “Ми переконані, що всі наявні в законодавстві відрахування слід віднімати, щоб мінімізувати податок… адже навряд чи уряд витратить їх розумно”.

За таку позицію Самуеля Лі (Samuel Lee), власника бухгалтерської фірми було піддано жорсткій критиці.
Лі стверджує, що справа не лише у зниженні податку на прибуток, а його слід скасувати. Натомість загальний податок з продажу в Австралії (GST), еквівалент ПДВ, повинен бути подвоєний до 20%, а робоча сила Австралійської податкової служби зменшиться на 90%.

По суті, ідея полягає в тому, що виробнича діяльність не повинна оподатковуватися, а непродуктивна діяльність – як споживання – повинна оподатковуватися.

Його пропозиції вказують на лібертаріанську смугу. Оподаткування, як стверджує стареньке висловлювання, – це крадіжка. Прихильники оподаткування як крадіжки дотритмуються ідеологічної гами від правого лібертаріанця до повноцінного анархіста.

Лібертаріанці зазвичай посилаються на славнозвісну “криву Лафера”. Але сумний досвід Канзасу спростовує цю міфологію.

Губернатор штату Канзас Сем Браунбек ініціював особливо помітний експеримент: в 2012 році Браунбек (Brownback) підписав закон, який являв собою одне з найбільших скорочень податку на прибуток в історії держави.

Це, за твердженням Браунбека, було б “пострілом адреналіну в серце економіки Канзасу”. Канзас ліквідував податки на прибуток бізнесу для власників майже 200 000 підприємств та знизив ставки індивідуального податку на прибуток. Логіка була така: за рахунок стимулювання зростання робочих місць та споживчих витрат скорочення будуть компенсовані.

Однак цього не сталося. Результати: “дев’ять раундів скорочення бюджету за чотири роки, три зменшення кредиту, пропущені державні виплати та тривала атмосфера фіскальної кризи”.

Республіканський законодавчий орган Канзасу врешті проголосував за скасування скорочень, незважаючи на несхвалення губернатора. Експеримент розглядався як катастрофа.

Річард Мьорфі (Richard Murphy) , один з найвідоміших такс-коментаторів, зазначив:

Крива Лафера просто не працює. Не існує зв’язку між мотивами прибутку та податком. У Канзасі ми це чітко бачили. Підприємства отримали зниження податків, але економіка опинилася в загоні.
“Скорочення податкового рахунку є мотивом мінімізації витрат. Знижуючи податки, підприємства не витрачають і не наймають, вони виплачують собі винагороду “.

Джерело

НАШ КОМЕНТАР:
Це буде дуже корисно почитати завзятим сакралістам секти свідків т.зв. “податку на виведений капітал”.
:)

No comments yet

Leave a Reply

Note: XHTML is allowed. Your email address will never be published.

Subscribe to this comment feed via RSS