Skip to content

Понеділкове від доктора Серафікуса: Бонуси та Кока-кола

by admin on September 16th, 2019

Якось довелось доктору Серафікусу прочитати статтю податкового експерта про те як вести облік, коли продавець, надає покупцю окрім товара ще й бонуси у вигляді обіцянки надати знижку на наступні продажі. Експерт каже, що зобов’язання за такими бонусами в балансі продавця відображатися не повинні.

І пригадалося Доктору, як він одного разу проводив урок з фінансової грамотності в 7 класі середньої школи.

Питання до школярів: В магазині акція – якщо купуєте дві пляшки Кока-коли за 54 грн., то третю пляшку отримуєте “безкоштовно”. Яка ціна однієї пляшки?

Миттєва відповідь двієчника – 27 грн.

Через півхвилини дівчинка відмінниця дає іншу відповідь – 18 грн.

Будь-якому притомному бухгалтеру зрозуміло, що дівчинка права, жодних подарунків в цій операції немає, і фактично продавець реалізує три пляшки за ціною 18 грн. Тому дохід за цією операцією в звітності продавця буде визнано в сумі 54 грн., а на собівартсіь реалізації буде списано вартість всіх трьох проданих пляшок.

А тепер питання до податкових експертів:
Припустимо, що в умовах акції зазначено, що третя “безкоштовна” пляшка Кока-коли надається покупцю не відразу в момент купівлі перших двох пляшок, а наступного тижня. Дата балансу припадає саме на день продажу. Чи має в балансі продавця бути зафіксовано зобов’язання перед покупцем на суму 18 грн.?
:)

No comments yet

Leave a Reply

Note: XHTML is allowed. Your email address will never be published.

Subscribe to this comment feed via RSS