Skip to content

МСФЗ 13: фіскальна атака

by admin on November 14th, 2019

Справа УКРАЇНСЬКИЙ ЕНЕРГЕТИЧНИЙ РЕЄСТР» (позивач) vs ГУ ДФС у м. Києві (відповідач).
Примусова дооцінка цінних паперів зі збільшенням прибутку.

Окружний адмінсуд Києва
Рішення від 23 жовтня 2019 року № 640/6556/19

“Суд зазначає, що позивач у своїй позовній заяві зазначив, що акції ПАТ «Чернігівобленерго» у 2015 – 2017 роках були включені до біржового списку Акціонерного товариства «Фондова біржа ПФТС», Акціонерного товариства «Українська біржа» та Приватного акціонерного товариства «Українська фондова біржа». Оскільки у період з 27 лютого 2015 року по 31 грудня 2017 року біржовий курс акцій ПАТ «Чернігівобленерго» не визначався, а також не було інших об`єктивних підстав вважати, що балансова вартість акцій суттєво відрізняється від справедливої, позивач здійснював їх облік за останньою балансовою вартістю 6 889 270, 45 грн., тобто 1, 45 грн. за одну акцію.

При цьому, з акту перевірки вбачається, що відповідачем наведені дані з позабіржового (дилерського) ринку (дані використані з веб-сайту: «http://www.smida.gov.ua») щодо вартості акцій ПАТ «Чернігівобленерго» станом на 31 грудня 2015 року у розмірі 1, 4625 грн. та станом на 31 грудня 2017 року у розмірі 1, 8787 грн., тобто такі дані ним використовувались з найбільш активного ринку.

З огляду на викладене, підстав для скасування спірного податкового повідомлення – рішення судом не встановлено“.

Звертаємо увагу на те, що проти підприємства було вправно застосовано положення МСФЗ 13 щодо оцінки на неактивних ринках. Проте це обгрунтування виглядає дещо сумнівно. Адже з матеріалів справи вбачається, що облік вівся, відповідно до нацстандартів. Про це свідчать згадки про ПСБО 12 та НПСБО 1, а також класифікація фінінструментів в обліковій політиці підприємства.
Відповідно до ПСБО 19 справедливою вартістю цінних паперів є поточна ринкова вартість на фондовому ринку, а за відсутності такої оцінки – експертна оцінка.

Наші співчуття “енергореєстраторам”.

No comments yet

Leave a Reply

Note: XHTML is allowed. Your email address will never be published.

Subscribe to this comment feed via RSS