Skip to content

Гудвіл фізичної особи – актив на продаж?

by admin on April 27th, 2020

Чи може бути у фізичної особи гудвіл, і чи можно його продати?
Британські податківці вирішили, що це неможливо.
Справа HMRC v Neill Dyer.
У вересні 2014 року дипломований бухгалтер Нейл Дайер продав свій особистий гудвіл своєму ж підприємству за 1,2 млн. фунтів, відобразивши цей дохід як капітальний.
Фахівці служби податків та мит Її Величності (HMRC) заперечили наявність особистого гудвілу та можливість його продажу, перекваліфікували отриманий дохід, і донарахували податок в сумі 431400 фунтів.
Суд погодився з податківцями, зауваживши, що на момент операції у підприємства вже був свій власний гудвіл.

Цікаво, що в Україні можна вносити , наприклад в просте товавриство “професійні та інші знання, навички та вміння, а також ділову репутацію та ділові зв’язки”. (Стаття 1133 ЦКУ). І хто скаже, що це не гудвіл?

No comments yet

Leave a Reply

Note: XHTML is allowed. Your email address will never be published.

Subscribe to this comment feed via RSS