Skip to content

Бухгалтерський хвильовизм

by admin on September 9th, 2020

“Професійний бухгалтер” №41/20 – ГЕТЬ ВІД П(С)БО:

“Застосування застарілих ПСБО — це не тільки ознака банальної архаїчності облікової системи підприємства. Інколи використання національних стандартів з метою складання фінансового звіту несе із собою значні фіскальні ризики. <...>
з цієї точки зору набагато безпечнішими є МСФЗ. І не тому, що в них відсутні неоднозначні вимоги, а тому, що вони знаходяться поза зоною впливу Мінфіну.

Якщо у підприємства недостатньо потенціалу для застосування «повного пакету» МСФЗ, то, на наш погляд, керівництву доцільно розглянути можливість застосування МСФЗ для малих та середніх підприємств (далі — МСФЗ для МСП). Це єдиний стислий стандарт, що містить комплекс вимог щодо фінансових звітів непублічних компаній. Він зручний та простий у застосуванні. На відміну від «великих» МСФЗ, його вимоги значно м’якіші та ліберальніші. Відмінностей між цим стандартом (в його чинній редакції) і національними стандартами не дуже багато. Тому перехід не буде складним та болючим.

Наразі ж Рада з МСБО розглядає зміни, які планується внести до МСФЗ для МСП. І, можливо, найближчими роками цей стандарт стане складнішим, і відмінностей між ним та нацстандартами буде значно більше.

Отже, не витрачайте свій час і нерви на бухоблік за «позавчорашніми» П(С)БО. Зазирніть у своє бухгалтерське завтра. Може, вже настав час подорослішати?”

No comments yet

Leave a Reply

Note: XHTML is allowed. Your email address will never be published.

Subscribe to this comment feed via RSS