Skip to content

«Кроме красоты и любви»

by admin on September 14th, 2020

Понделікове від доктора Серафікуса.

Найлютіший треш зазвичай починається словами «Дєвочкі, всьо прощє».

Часто українські аудитори скаржаться, що серйозні іноземні інвестори не визнають їхніх аудиторських висновків. Можливо в цьому є провина і самої нашої аудиторської спільноти? Важко сказати чого в цій діжці більше – меду чи дьогтю? Адже найвідоміші представники аудиторського цеху дозволяють собі публічну дискредитацію цієї професії, схоже, навіть не усвідомлюючи цього.
Минулого тижня в одній з популярних бухгалтерських FB-груп одна дуже відома керівниця аудиторської компанії написала таке:

«Девочки, все проще. <…> Варианты ведь бывают самые разные. Так, не далее как вчера, посоветовала бухгалтеру ИЗМЕНИТЬ ВЕРНО СОСТАВЛЕННУЮ ОТЧЕТНОСТЬ (фин). В декларации по прибыли объект налогообложения остался тот же, но поменялись пару строк. НДС не зацепило, равно как и другие (не НДС, не прибыль) налоги. И тем не менее, был очень существенный смысл в этой операции. Так что по-всякому бывает… что такое бухучёт? (Кроме красоты и любви). Максимум – штраф 170 грн за неверное ведение)) <…> это предприятие – обязано вести по МСФО. И ведёт. Почему бухгалтер и сделала все верно- в соответствии с МСФО… аудит решили в этом году не проводить, закрыть все в следующем. Но это уже подробности конкретного предприятия, не хотелось бы обсуждать… просто законы и учебники (по важности для буха) я распределяю в следующем порядке: 1. УК, 2. НКУ, 3. Конституция, 4. МСФО. При желании, Конституцию можете подвинуть на первое место. Но МСФО остаётся на подследнем. Это аксиома».

Цікаво як, наприклад, вчинила б Державна служба України з лікарських засобів та контролю за наркотиками, якщо б її інспектор у фармацевтичній FB-групі відкрито написав, що він порадив керівництву фармацевтичної компанії змінити правильну рецептуру препарату і випустити цей препарат без підтвердження його якості?
Отже нова законодавча база, складна система аудиторського ліцензування, сертифікацій, іспитів, суворі регуляторні важелі АПУ та ОСНАД як бачимо на жаль поки що не можуть забезпечити надійної професійної фільтрації.

Як казав Уільям наш Шекспір – Something is rotten in the state of Denmark…

No comments yet

Leave a Reply

Note: XHTML is allowed. Your email address will never be published.

Subscribe to this comment feed via RSS