Skip to content

МСФЗ та НМА. Що далі?

by admin on October 8th, 2020

Ріка Сузукі (Rika Suzuki) з РМСБО коментує проблему стандартизації звітування про НМА:
“облік та розкриття інформації про НМА стають важливішими, ніж раніше. Нещодавно ми почули потужний відгук як від компаній, так і від інвесторів, що більше інформації, яка стосується НМА, зробить фінансову інформацію кориснішою. Це, однак, сфера, в якій існують різні погляди”.

Вадим Голубенко, директор харківського підприємства, коментує проблему обліку людських талантів:
” за певних обставин керівництво підприємства рано чи пізно зможе зробити висновок про наявність у підприємства контролю над фаховою майстерністю конкретного спеціаліста. У такому разі виникне потреба в обліковому механізмі відображення у фінзвітності відповідного активу. Я думаю, такий механізм у системі МСФЗ вже є, і наведений він в МСФЗ 16 «Оренда».
<...>
Укладаючи контракт, фіксуємо в балансі актив з права користування професійними здібностями (АПКПЗ)
<...>
Дехто, звісно, скаже, що така кореспонденція неприйнятна й бухоблік не має прагнути наближення до оцінки бізнесу. Та часи змінюються. Дуже швидко. Ще десять років тому балансове відображення операційної оренди здавалося практично неймовірним. Дехто й зараз називає правила МСФЗ 16 абсурдними, але 150 років тому й нарахування амортизації ОЗ вважали методом фальсифікації звітності. Тож подивимося”.

No comments yet

Leave a Reply

Note: XHTML is allowed. Your email address will never be published.

Subscribe to this comment feed via RSS