Skip to content

П’ять порад ейчару

by admin on November 16th, 2020

Понеділкове від доктора Серафікуса

Якщо ви проводите попередню співбесіду з кандидатом на посаду головбуха, зверніть увагу на такі тривожні симптоми, що можуть свідчити не на користь його профпридатності:

1.Вживає словосполучення «валові витрати» – !red flag! Це свідчить про те, що кандидат досі не збагнув, що система оподаткування кардинально змінилася ще в 2015 році.

2.На запитання про те, що обліковується на рахунку 471 відповідає «РЕЗЕРВ відпусток». Правильна відповідь – “ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ виплат відпусток”. Вживання слова «резерв» в даному контексті свідчить, що професійне мислення кандидата перебуває в системі координат бухтермінології минулого століття.

3. На запитання про те, що обліковується на рахунку 10 відповідає «Основні ФОНДИ» (правильна відповідь – «Основні ЗАСОБИ». Вживання слова «фонд» в даному контексті свідчить, що професійне мислення кандидата оперує надзвичайно застарілою бухтермінологією. (Така ж ситуація з рахунком 40 «Статутний КАПІТАЛ». Бухгалтери, душа яких так і залишилася в 80-х, досі вживають назву «статутний ФОНД»).

4.Коли мова заходить про проблеми практичного оподаткування кандидат, обґрунтовуючи свою позицію, часто оперує конструкціями на кшталт «податківці вимагають», «податківці пишуть». Це може свідчити про те, що кандидат з особистих міркувань фіскальної лояльності готовий поступитися інтересами підприємства в ситуації, коли підприємство піддається незаконному фіскальному тиску.

5.Кандидат виявляє щирий ентузіазм, коли мова заходить про участь у запровадженні схем ухиляння від сплати податків. Доброчесність – універсальна цнота людини. Тому якщо кандидат готовий до шахрайства у стосунках з державою, є високий ризик того, що він готовий і до шахрайства у стосунках з власником.

[текст відредаговано модератором з міркувань політкоректності]

No comments yet

Leave a Reply

Note: XHTML is allowed. Your email address will never be published.

Subscribe to this comment feed via RSS