Skip to content

Батько форензіку

by admin on November 24th, 2020

Бренді Холі (Brandi L. Holley) та Дейл Флешер (Dale L. Flesher) в листопадовому номері The CPA Journal опублікували епічний матеріал про легендарного бухгалтера, автора терміну “форензік бухоблік” (“forensic accounting”) Моріса Пелубета (Maurice E. Peloubet).

“Пелубету приписують винайдення терміна «форензік бухоблік» у його статті «Форензік бухоблік: його місце в сучасній економіці», опублікованій у червні 1946 р. Journal of Accountancy (Crumbley and Apostolou 2002, p. 16). Насправді саме концепція форензік бухгалтерії частково спричинила те, що Моріс отримав нагороду AIA 1946 року за видатні заслуги в цій професії.

У цій статті Пелубет описав, як військові контракти між урядом та приватним бізнесом перенесли фокус обліку витрат з “контролю або скорочення” на “обґрунтування та доведення”. Він заявив, “під час війни як державний бухгалтер, так і промисловий бухгалтер і ще довгий час після війни будуть займатися практикою форензік -бухгалтерського обліку” (1946, с. 459). Пелубет виділив та описав два типи практики форензік-бухгалтерського обліку. В одному типі бухгалтер є свідком-експертом у суді, а в іншому – свідком-експертом перед адміністративним або регуляторним державним органом. Ця друга обставина була досить новою подією, спричиненою зростаючою кількістю урядових установ, що з’явилися під час війни, та контролем, який ці агенції здійснювали над бізнесом. Пелубет не бачив бухгалтера адвокатом за цих обставин (Пелубет 1946, с. 460)”.

No comments yet

Leave a Reply

Note: XHTML is allowed. Your email address will never be published.

Subscribe to this comment feed via RSS