Skip to content

Мінфін прагне приректи на ПСБО-паранджу весь малий бізнес

by admin on August 16th, 2021


В статті О. Кононенко, опублікованій в “Практиці МСФЗ” №8/21, аналізується звіт Мінфіну за результатами проведення публічного громадського обговорення та електронних консультацій з громадськістю до проекту Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні».

Після наведення шести переконливих аргументів, О.Кононеко робить такі висновки:

твердження про те, що МСФЗ для МСП — наразі поза законом, не відповідає дійсності. <...> навіть ураховуючи те, що 10.08.2021 набрав чинності наказ МФУ від 09.07.2021 № 385, яким, серед іншого, виключено абз. 2 п. 1 розд. IV НПСБО 1. У результаті МСФЗ для МСП в НПСБО тепер не згадано. Але ще раз підкреслимо: Закон про бухоблік діє, і в наведене в ньому визначення МСФЗ вписується й МСФЗ для МСП”.

“Справжня мета зовсім не в тому, щоби причесати Закон про бухоблік. Тим більше, це можна зробити без шкоди МСФЗ для МСП (а точніше тим, хто його вже застосовує чи збирається застосовувати). Невже справжня мета — саме прибрати з дороги цей стандарт, який становить серйозну загрозу для існування системи НПСБО? Кому ж він так заважає ?”

Фото: alqabas.com

From → Дайджест

No comments yet

Leave a Reply

Note: XHTML is allowed. Your email address will never be published.

Subscribe to this comment feed via RSS