Skip to content

Конституційна бухгалтерія: 6 років буцигарні за своєчасну виплату зарплати

by admin on October 2nd, 2021

Повідомлення ДБР:
“колишній Голова Суду дав керівнику Бухгалтерської служби КСУ – головному бухгалтеру незаконну вказівку щодо використання його особистого ключа з кваліфікованим електронним підписом для несанкціонованого втручання в роботу автоматизованої системи «Клієнт Казначейства – Казначейство» з метою підписання бухгалтерських документів в електронній формі від його імені, також він передав їй захищений носій із власним електронним підписом.
На виконання зазначеної вказівки головний бухгалтер КСУ у період з 29 грудня 2020 року до 09 лютого 2021 року здійснила 207 несанкціонованих втручань у роботу автоматизованої системи та підписала із використанням електронного цифрового підпису відстороненого на той час від посади Голови КСУ бухгалтерські документи. Крім іншого, для створення враження у співробітників Суду щодо продовження виконання ним обов’язків Голови КСУ незаконно були підписані електронні платіжні доручення на виплату винагороди судді, заробітної плати співробітникам Секретаріату КСУ разом із преміями, грошовими та матеріальними допомогами, надбавками за інтенсивність праці та іншими виплатами..
Дії колишнього Голови та головного бухгалтера КСУ кваліфікуються за ст. 27 (підбурення та пособництво), ч. 2 ст. 361 (несанкціоноване втручання в роботу автоматизованої системи за попередньою змовою групою осіб, що призвело до підробки інформації) КК України.
Санкція статті передбачає покарання у виді позбавлення волі строком до 6 років.”

Отже в нашій країні бухгалтери мають бути ще й суперфахівцями з конституційного права. Щоб правильно оцінити законність звільнення голови КС. Зауважимо, що це питання досі гостро дискутується в середовищі академіків.

А от цікаво, якби головбух КС не виконав вказівки свого керівника, і працівники КС з грудня минулого року досі не отримували б зарплати, то головбуха б судили за таку невиплату?

Шабат шалом
Іхтоїм Dr.

No comments yet

Leave a Reply

Note: XHTML is allowed. Your email address will never be published.

Subscribe to this comment feed via RSS