Skip to content

Шанувальникам податкових різниць присвячується

by admin on March 26th, 2013

Процеси, пов’язані з об`єктом оподаткування податку на прибуток, необхідно спростити і наблизити до правил бухгалтерського обліку. З такою ініціативою виступає Міндоходів.
Про нові підходи «Податковій правді» повідомила представниця Міндоходів Неля Привалова: «Ідея полягає у тому, щоб об`єкт оподаткування формувався шляхом коригування фінансового результату до оподаткування, визначеного за правилами бухгалтерського обліку. Механізм коригування має бути з чітко описаним алгоритмом арифметичних дій, визначених у третьому розділі Податкового кодексу, які потрібно провести для обчислення об`єкту оподаткування (збільшувати або зменшувати фінансовий результат на відповідні суми у відповідні періоди).
За словами Неля Євгеніївни, на практиці необхідно використовувати наступний порядок коригування фінансового результату. Якщо йдеться про прибуток, то для обчислення об`єкту оподаткування фінансовий результат звітного періоду потрібно збільшити (якщо збиток, то зменшити) на суму витрат, не пов`язаних із господарською діяльністю, визнаних у такому звітному періоді за правилами бухгалтерського обліку.
«Таке коригування необхідне, оскільки за правилами бухгалтерського обліку усі витрати, у тому числі й ті, що не пов’язані з господарською діяльністю, можуть бути віднесені до витрат і списані на фінансовий результат. З метою обчислення об`єкту оподаткування фінансовий результат, до якого «потрапили» такі витрати, має бути відкоригований», – стверджує Неля Привалова.
Завдяки такому підходу платники податку зможуть вести один облік – бухгалтерський (за правилами якого визначатимуть фінансовий результат, проводитимуть коригування, використовуватимуть дані бухобліку та отримуватимуть об`єкт оподаткування). У такому разі не потрібно буде вести два обліки (бухгалтерський та податковий), а потім визначати між ними податкові різниці (постійні і тимчасові).

From → НОВИНИ

No comments yet

Leave a Reply

Note: XHTML is allowed. Your email address will never be published.

Subscribe to this comment feed via RSS