Skip to content

Необхідний стан: фізично чи юридично?

by admin on January 9th, 2018

В газеті “Все про бухгалтерський облік” № 1/18 надруковано матеріал “Придбали автоцивілку до новенького авто: як відобразити в МСФЗ-обліку”.
В консультації зокрема вказується на наступне:
“<...>головбух має самостійно визначити наскільки прямо видатки на «автоцивілку» пов’язані з приведенням автомобіля в стан, необхідний для експлуатації. <..>

Ключовим буде питання про те, чи може без придбання полісу «автоцивілки» автомобіль вважатися таким, що знаходиться в стані, необхідному для експлуатації.
Якщо власне під «експлуатацією» розуміти фізичну здатність автомобіля рухатися по дорозі, то відповідь на це питання буде позитивною. І тоді страхові витрати не збільшать первісну вартість автомобіля.
Якщо ж під «експлуатацією» розуміти юридичну можливість автомобіля їздити по дорогах без полісу, то відповідь скоріш за все буде негативною. В такому випадку відповідні видатки будуть віднесені на собівартість автомобіля”.

В статті наведено різні приклади тлумачень, поданих в авторитетних джерелах, а також висновок теоретиків сучасного бухобліку про те, що “проблеми визначення витрат по доведенню об’єкта до робочого стану досі лишаються невирішеними”. У висновках надано позицію, до якої схиляється автор.

From → Дайджест

No comments yet

Leave a Reply

Note: XHTML is allowed. Your email address will never be published.

Subscribe to this comment feed via RSS