Skip to content

Видобуток та МСФЗ

by admin on April 3rd, 2018

“Професійний бухгалтер” №13 публікує коментар В.Карпової до спільного листа МФУ, Держстату від 14.03.2018 р. № 35230-06-5/6959, № 04.3-07-/22-18, в якому пояснюється склад підприємств, які здійснюють діяльність з видобування корисних копалин загальнодержавного значення. Нагадаємо, що такі підприємства тепер мусять перейти на МСФЗ.
В коментарі зокрема вказується на неузгодженість вітчизняних та європейських нормативів:
“В Україні Перелік корисних копалин загальнодержавного значення затверджено постановою КМУ від 12.12.1994 р. № 827. Але зрозуміло, що цей Перелік приймався не для бухоблікових цілей і до нього, зокрема, включені підземні води. У результаті вийшло, що всі підприємства, які мають на балансі свердловину з видобування підземної води, потрапили до категорії підприємств, що здійснюють діяльність з видобування корисних копалин загальнодержавного значення. Відповідно, незалежно від інших критеріїв (чисельності, балансової вартості активів та чистого доходу), усі такі підприємства повинні складати фінзвітність за МСФЗ.
Зрозуміло, це було нелогічно й до того ж суперечило вимогам Директиви 2013/34/ЄС
“.
“Мінфін і Держстат при аналізі відповідних норм Закону про бухоблік послалися на КВЕД-2010, а не на Перелік № 827. Із цього можна дійти висновку, що для бухоблікових цілей, у тому числі стосовно подання фінзвітності за МСФЗ, орієнтуватися потрібно саме на КВЕД-2010″.

Також вартий уваги наступний висновок коментаря:
” підприємства, які здійснюють діяльність із заготівлі деревини, названо тільки в числі тих, хто подає звіт про платежі на користь держави — документ, що містить деталізовану інформацію про податки, збори та інші платежі підприємств, належні до сплати на користь держави відповідно до закону (ст. 1 Закону про бухоблік). А от МСФЗ-формат фінзвітності (за відсутності інших критеріїв для його застосування) такі підприємства обов’язково використовувати не повинні”.

From → Дайджест

No comments yet

Leave a Reply

Note: XHTML is allowed. Your email address will never be published.

Subscribe to this comment feed via RSS