Skip to content

Новорічна маніловщина: “промисловці” розчаровують

by admin on December 31st, 2018

Оксана Кузяків в ZN публікує матеріал “Економічні очікування українського бізнесу напередодні виборів“, в якому робить певні висновки на основі квартального опитування керівників 300 промислових підприємств “Ділова думка” Інституту економічних досліджень та політичних консультацій.

Зокрема в статті наведено дані про сподівання 300 промисловців.
“Рейтинг очолює потреба в подальшому зменшенні єдиного соціального внеску (43,1%), далі йдуть потреба стабільності законодавчого поля, зокрема очікування трирічного мораторію на зміни до законодавчих актів, які регулюють господарську діяльність (39,1%). Третє місце посідає потреба в спрощенні податкового та бухгалтерського обліку (30,3%)”.

Нам важко сказати, хто саме входить до цих 300 спартанців, але їхні сподівання видають дитячу наївність респондентів. Такі очікування можуть бути лише в представників мікробізнесу (умовний сегмент ринку “барабошово”). Великий та середній бізнес не може всерйоз розмірковувати над “полегшеннями” та “спрощеннями”. А що стосується “мораторію”, то таке сподівання доросла людина, яка має більш менш адекватні когнитивні здібності, взагалі не може собі дозволити.
У нас для цих 300 промисловців погані новини: жодне з ваших очікувань не збудеться. Через об’єктивні причини. Очікування щодо ЄСВ – через демографічні обставини. Очікування на “мораторій” – через політичну нестабільність. Очікування щодо спрощення обліку – через адаптацію європейського законодавства.

Висновок для “промисловців”: годі марити, пора підвищувати зарплату бухгалтерам.

From → Дайджест

No comments yet

Leave a Reply

Note: XHTML is allowed. Your email address will never be published.

Subscribe to this comment feed via RSS