Skip to content

Економічна правда про МСФЗ

by admin on February 16th, 2011

В “Економічній правді” опубліковано статтю Сергія Чигиря “Бізнес охопила бухгалтерська анархія”, де серед іншого розглядається проблема запровадження МСФЗ:
«Порятунок – міжнародна звітність?
Податківці та Мінфін в один голос заявляють, що звинувачення безпідставні. Мовляв, чіплятися до підприємців вони не будуть, а законодавство виправлять до 15 травня.
“Ми підготували законопроект, за яким публічні акціонерні товариства, банки та страхові компанії будуть зобов’язані з 2012 року подавати консолідовану звітність за міжнародними стандартами. На неї перейдуть підприємства певних видів діяльності, перелік яких затвердить Кабмін”, – пообіцяв начальник управління методології бухгалтерської звітності Міністерства фінансів Олег Канцуров.
За задумом урядовців, перехід на міжнародну фінансову звітність усуне проблему двоякого трактування норм податківцями та підприємцями, оскільки будуть лише одні загальновизнані стандарти. Також це спростить надходження в Україну інвестицій.
Однак не всі бухгалтери та аудитори поділяють оптимізм Мінфіну.
“Законопроект стосується лише певних видів фірм. Решта матиме право обирати між українськими та міжнародними стандартами. Так, за кодексом, малі підприємства, які не платять ПДВ, можуть не мати подвійних записів “дебет” і “кредит”. Є речі, які не повинні відрізнятися”, – скаржиться партнер компанії “Делойт” Дмитро Шеремет.
З ним солідарна виконавчий директор київського відділення “Баланс-клубу” Неля Привалова. “Опублікований на сайті Мінфіну україномовний переклад міжнародних стандартів фінансової звітності істотно відрізняється від англомовного оригіналу. Якою тоді версією користуватися під час складання звіту?” – питає вона.
Плани уряду перевести економіку на міжнародні стандарти подобаються не всім бізнесменам, адже це не лише збільшить витрати на бухгалтерію, але й покаже реальні витрати та доходи фірм, зменшить можливості для податкової оптимізації. Особливо це стосується страховиків, які часто працюють за тіньовими схемами».

http://www.epravda.com.ua/publications/2011/02/9/270409/

From → Дайджест

No comments yet

Leave a Reply

Note: XHTML is allowed. Your email address will never be published.

Subscribe to this comment feed via RSS